Öğreti Nedir?

Türk Dil Kurumu Sözlüğü’nde “Öğreti” kelimesinin karşılığı şöyle verilmektedir:

  • Bilimde bir düzenli görüşü oluşturan ilke ve doğmaların bütünü, meslek, doktrin.
  • Belli bir anlayışa, düşünceye dayalı olan ilke veya ilkeler dizisi, doktrin.
  • Toplumda herhangi bir alanda çığır açan bir düşünce adamının ortaya koyduğu görüşler, ilkeler bütünü, doktrin.

Sözlükte bu şekilde tanımlanan herhangi bir “Öğreti” sadece bilim veya felsefe alanında değil; din gibi başka alanlarda da olabilir. Mesela Budizm (THE TEACHING OF BUDDHA) aslında Hinduizm kökenli bir “Öğreti” iken, “Öğretimiz” (THE TEACHING OF YILDIZHAN) İslam ve Kur’an kökenli bir “Öğreti”dir.

“Öğretimiz” aslında öylesine kapsamlıdır ki; bilim, felsefe ve din gibi bütün alanları ilgilendirmektedir. İçerisinde “Büyük patlama nerede oldu?” sorusuna cevap verilmesi bunun bir göstergesidir.

“Öğretimiz” kalpleri ve beyinleri tatmin eden, huzur veren, mutlu kılan; öylesine akılcı, sevgi dolu, orijinal, ileri düzeyde bir “Öğreti”dir ki; Buda bugün yaşasaydı Rahipleri ve Müntesipleri ile birlikte topluca “Öğretimiz”i benimser, onun yaygınlaşması için elinden gelen gayreti gösterirdi.

“Öğretimiz” İslam’ın barışçı ve akılcı söyleminden süzülerek gelmektedir. Evrenseldir. Hem günümüze hem de önümüzdeki bin yıllara ışık tutmaktadır.

Ömrü hep arayış içinde geçen Tolstoy ile Budizm’in kurucusu olan Buda maalesef “Öğretimiz” ile tanışamadılar. Ama torunum Ayşe Zehra ve bundan sonraki nesiller çok şanslıdırlar. Çünkü böyle bir “Evrensel Öğreti”yi kucaklarında hazır bulacaklar ve ömür boyu beyin konforu içinde yaşayacaklar. Sevecekler, verecekler ve erdemli olacaklar. “İdeal Toplum”u oluşturacaklar. Huzur, barış, güvenlik, sevgi, mutluluk, özgürlük ve refah içinde yaşayacaklar.

“Evrensel Öğreti”de Allah’ın varlığı ve birliği esas alınmaktadır. Böyle olmasına karşılık tüm bilinçli varlıklar gibi Ateistler de “Öğreti” ortak çatısı altında toplanmaya davet edilmektedirler. Çünkü biliyoruz ki onlar da “50 Erdem”i benimseyip akıllarını rehber edinirlerse, er geç Allah’ı bulacaklardır.

“Öğretimiz”de insanlığa ve varlık alemine “Tanrı’nın Dokusu” (THE TISSUE OF GOD), “Sonsuz Ötesi” (BEYOND INFINITY”, “E Uzayı”, “E Zamanı”, “Y Uzayı”, “Y Zamanı”, “E Evreni”, “Y Evreni”, “Ana Ünite”, “Kusurlu Üniteler”, “Tekamülün 10 Basamağı”, “Determinizm Perdesi”, “50 Erdem”, “Ölümsüzlük Merkezleri”, “İnsan ve Robotlara Aynı Anda Uygulanabilecek Evrensel Çapta Bir Ahlak Kodu Kavramı”, “Çoklu Erdem İçeren Eylemler”, “Tersten Pazarlık Etmek”, “İyi Kötü ve Nötr Durumlar”, “En Az 50 Boyutlu Evren” , “Global Teknik Devlet” , Galaktik Devlet” , “Evrensel Devlet” gibi pek çok yepyeni kavramlar, kelimeler ve anlayışlar hediye edilmiştir. Ayrıca “Ruh” ve onun fonksiyonları olan “bilinç, akıl, zeka, irade, nefis” detaylı bir şekilde ele alınarak bilimsellikten ödün vermeden izah edilmiştir.

Bu sıradan bir “Öğreti” değildir. “Evrensel Öğreti” tamamlanıp kitap haline geldikten; kitleler, uluslar ve devletler tarafından benimsendikten sonra artık yeryüzünde hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Çünkü “Sevin, verin ve erdemli olun” söylemiyle temellendirdiğimiz “Öğreti” önümüzdeki bin yıllar boyunca daha mutlu bir dünya, daha yaşanabilir bir evren oluşturabilmemizin formülüdür. Bu formülü tüm insanlık olarak benimsemeli, eğitimde önemle yer vermeli ve genetik kodlarımıza kazımalıyız.

Sonunda “İdeal Toplum” mutlaka inşa edilmelidir.

Her şeyin en iyisini Allah bilir.

Allah’ın dediği olur…

Öğreti Nedir?

Bu “Öğreti“de “Sevin, verin ve erdemli olun (Love, be giving and be virtuous)” sözleriyle tüm bilinçli varlıklara önerilen şey insanlıkta ve varlık aleminde bir aşamadır.

Öğreti Bölümleri

“Öğretimiz” aslında öylesine kapsamlıdır ki; bilim, felsefe ve din gibi bütün alanları ilgilendirmektedir. “Öğretimiz” (THE TEACHING OF YILDIZHAN)

Öğreti Soruları

Öğreti ile ilgili sıkça sorulan soruları ve detaylı anlatımlarını “Öğretimiz” (THE TEACHING OF YILDIZHAN) sitemizden takip edebilirsiniz.